Adrian Kotowski | 13 kwietnia 2019, 16:20

Asus ROG Strix Helios - specyfikacja obudowy dla graczy

Nawet całkiem ładna. Asus poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty obudowy ROG Strix Helios, będącej pierwsza tego typu konstrukcją tego producenta kierowaną do graczy. Sprzęt charakteryzuje się sporą ilością dostępnego miejsca na komponenty, masywną budową i obecnością przyjemnego dla oka systemu podświetlenia. Producent przekonuje, że jest to świetny produkt będący bazą dla bardzo mocnego zestawu komputerowego.

Asus ROG Strix Helios to obudowa Mid Tower o wymiarach 565 x 250 x 591 mm i wadze 18 kg. Do budowy producent użył wysokiej jakości stali, szczotkowanego aluminium i plastiku, a na pokładzie znalazły się też trzy panele z hartowanego szkła, umieszczone po obu bokach i z przodu konstrukcji. Produkt pozwala na montaż płyt głównych w formatach ATX, mATX, mini ITX i EATX. Mamy też dostęp do ośmiu poziomych i dwóch pionowych slotów na karty rozszerzeń oraz do dwóch zatok 2,5’’/3,5’’ i czterech 2,5’’ na nośniki danych.

Asus ROG Strix Helios

Producent postawił na budowę dwukomorową, z osobną wnęką na zasilacz i okablowanie. Obudowa jest odpowiednio dostosowana do instalacji bardzo długich kart graficznych, które mogą być podtrzymywane przez przesuwną podpórkę. Konstrukcja oferuje też sporo miejsca na przewody, które bez problemu można ukryć za tacką płyty głównej. Jak w większości urządzeń z wyższej półki nie zabrakło oczywiście filtrów przeciwkurzowych, które umieszczono na dole, z przodu i na górze urządzenia. Asus chwali się, że ich demontaż jest bardzo prosty i wygodny, podobnie jak zdjęcie paneli bocznych.

Asus ROG Strix Helios

Ze względu na swoje rozmiary, ROG Strix Helios oferuje sporo miejsca na montaż wentylatorów. Standardowo w zestawie znajdziemy cztery takie urządzenia, ale maksymalnie można ich zainstalować siedem. Możliwe opcje prezentują się tak:

  • przód: 3x 120 mm/140 mm (preinstalowane 3x 140 mm),
  • tył: 1x 120 mm/140 mm (preinstalowany 1x 140 mm),
  • góra: 3x 120 mm lub 2x 140 mm.

W przypadku radiatorów systemu chłodzenia cieczą możliwości także są całkiem okazałe:

  • przód: 120 mm/140 mm/240 mm/280 mm/360 mm/420 mm,
  • góra: 120 mm/140 mm/240 mm/280 mm/360 mm,
  • tył: 120 mm/140 mm.

Asus ROG Strix Helios

Obudowa wyposażona jest w system podświetlenia Aura Sync, którego działanie można zsynchronizować z urządzeniami korzystającymi z tego rozwiązania. Panel złączy wyprowadzono na górny panel obudowy, gdzie umieszczono cztery porty USB 3.1 Gen1, jeden USB-C 3.1 Gen2, gniada audio, a także zestaw przycisków ze standardowymi Power i Reset i dwoma dodatkowymi, służącymi do kontrolowania pracy systemu podświetlenia i kontroli obrotów wentylatorów. W zestawie znajdziemy również taśmy pozwalające w łatwy sposób przenieść nasz komputer, gdy np. wybieramy się na LAN Party. Obudowa Asus ROG Strix Helios trafi na rynek jeszcze w tym miesiącu. W Wielkiej Brytanii konstrukcję wyceniono na 250 funtów, więc produkt do tanich nie należy.

Sprawdź ranking najpopularniejszych obudów dostępnych w Polsce

Asus ROG Strix Helios

Źródło: Asus