Bartosz Czechowicz | 13 kwietnia 2019, 21:19

Lenovo: flagowiec Z6 Pro zaoferuje łączność 5G

Szansa na tańsze 5G? Lenovo przygotowuje się do premiery swojego nowego flagowca. To model Z6 Pro, który swoim użytkownikom zaoferuje m.in. wydajnego, opartego na 7-nanometrowej litografii Snapdragona 855. Teraz firma ujawnia, czego jeszcze powinniśmy spodziewać się po tym modelu.

Chang Cheng, wiceprezes Lenovo, zdradził, że urządzenie będzie pierwszym smartfonem Lenovo, który zostanie wyposażony w moduł łączności 5G. Co w tym takiego interesującego? Na rynku są już dostępne pierwsze konstrukcje z szybkim dostępem do sieci, ale niestety, ich ceny mocno odstraszają - modele Oppo Reno 5G i LG V50 ThinQ 5G mają kosztować przeszło 4 tysiące złotych, podczas gdy za Samsung Galaxy S10 5G będziemy musieli zapłacić ponad 5 tysięcy złotych. Oczywiście nikt nie powiedział, że Lenovo Z6 Pro będzie tańszy od swoich rywali, ale wiele osób ma na to nadzieję.

Huawei P30 i Huawei P30 Pro - sprawdź najniższe ceny

Samsung Galaxy S10 i Galaxy S10+ - sprawdź najniższe ceny!

Co dokładnie zaoferuje urządzenie? Oprócz Snapdragona 855 mówi się o podwójnym slocie na karty SIM oraz aparacie 100MP HyperVision. Na pokładzie najprawdopodobniej nie zabraknie także czytnika linii papilarnych UD. Oficjalną specyfikację sprzętu poznamy jednak dopiero podczas premiery, która odbędzie się 23 kwietnia.

Źródło: gsmarena