Adrian Kotowski | 13 kwietnia 2019, 17:55

Jason West, współtwórca serii Call of Duty, dołącza do Epic Games

Czyżby Unreal Tournament miał powrócić? Geoff Keighley ujawnił na swoim Twitterze, że do Epic Games dołączył Jason West, weteran branży gier i twórca kilku znakomitych strzelanek. Podmiot potwierdził zatrudnienie jednego ze współzałożycieli legendarnego studia Infinity Ward, ale nie ujawnił, czym będzie się on konkretnie zajmował. To oczywiście spowodowało pojawienie się w sieci wielu plotek, wskazujących m.in. na możliwość powstania wysokobudżetowej gry akcji.

Jason West powinien być znany wszystkim graczom, którzy kochają dobre strzelanki. To on, razem z Vincem Zampellą i Grantem Collierem, założył w 2002 roku studio Infinity Ward, odpowiedzialne za gry z serii Call of Duty, w tym kultową odsłonę Modern Warfare. W wyniku konfliktu z Activision, Zampella i West odeszli z firmy i założyli Respawn Entertainment, w którym stworzyli markę Titanfall. West nie doczekał jednak do premiery pierwszej części serii, opuszczając zespół w 2013 roku. Od tego czasu nie pracował w branży, więc dołączenie do Epic Games jest niemałym zaskoczeniem.

Jak wspomnieliśmy, nie wiadomo w tej chwili, za co konkretnie West miałby być odpowiedzialny w swoim nowym miejscu pracy. Według Keighleya ma chodzić o rozwój jakiejś gry, ale ponownie nie jest jasne, czy mowa o nowej produkcji, czy może o prace nad rozbudową Fortnite. Taka sytuacja sprzyja powstawaniu plotek, wśród których często przewija się ta o nowym Unreal Tournament. Sam Epic stwierdził niedawno, że wstrzymuje prace nad tą serią, ale w przyszłości wszystko się może zmienić.

Jason West

Możliwe, że West mógłby tchnąć nowe życie w Fortnite. Nie jest żadną tajemnicą, że ostatni sezon i wprowadzone wraz z nim zmiany nie przypadły do gustu sporej liczbie graczy. Weteran branży, znający się doskonale na strzelankach z pewnością ma pomysł, jak dalej rozwijać tę produkcję. Czas pokaże, jakie zadanie otrzymał West i czy rzeczywiście mówimy o produkcji gier, czy może przewidziano dla niego zupełnie inne stanowisko.

Sprawdź cenę gry Call of Duty 2

Źródło: Twitter