Adrian Kotowski | 13 kwietnia 2019, 20:49

Xbox One S All Digital - znamy cenę konsoli bez napędu optycznego

Chyba trochę za drogo. Serwis WinFuture podzielił się informacjami na temat zmierzającej na rynek konsoli Xbox One S All Digital, czyli wersji bez napędu Blu-ray. Portal ujawnił grafiki, przedstawiające konsolę oraz samo opakowania, ale przede wszystkim podał datę premiery i cenę urządzenia. Produkt będzie oczywiście tańszy, niż standardowy XONE, ale jeśli spodziewaliście się dużych cięć, to możecie być zawiedzeni.

Xbox One S All Digital to konstrukcja, która odpali wyłącznie gry dostępne w dystrybucji cyfrowej. „Cyfrówki” są coraz popularniejsze i rośnie liczba graczy, który w ogóle nie kupują edycji płytowych, więc ruch Microsoftu jest zrozumiały. Konsola ma na pokładzie dysk twardy 1 TB, na którym znajdziemy domyślnie preinstalowane gry Minecraft, Sea of Thieves i Forza Horizon 3. To niecodzienne rozwiązanie, bo choć wcześniej firma z Redmond dodawała do konsol kupony z kluczami aktywacyjnymi, to te produkcje trzeba było jeszcze samodzielnie pobrać.

Xbox One All Digital Edition

Według informacji niemieckiego serwisu, sklepowa premiera Xbox One S All Digital została wyznaczona na 7 maja tego roku, a prezentacja urządzenia może mieć miejsce już 16 kwietnia. Najciekawsza jest jednak cena, która ma wynieść 229 euro. Dla porównania, standardowa cena wersji 1 TB z napędem optycznym to według strony Microsoftu 299 euro, choć obecnie produkt można tam kupić dużo taniej ze względu na wiosenną wyprzedaż. Gorzej jeśli porównamy tę kwotę z cenami Xbox One S w innych sklepach z grami i elektroniką, bo wtedy trudno mówić o jakiejkolwiek opłacalności.

Xbox One All Digital Edition

W zestawie z konsolą dodawany będzie jeden kontroler bezprzewodowy. Zobaczymy, czy taki produkt przyciągnie uwagę klientów, bo trzeba pamiętać, że standardowy Xbox One S jest często wybierany właśnie z powodu obecności napędu Bly-ray. Jest to jeden z tańszych odtwarzaczy BD 4K z HDR na rynku, więc nawet jeśli ktoś bardzo rzadko używa takiej opcji, to może warto dołożyć kilka złotych do edycji z czytnikiem.

Xbox One All Digital Edition

Źródło: WinFuture