Bartosz Czechowicz | 14 kwietnia 2019, 23:11

OnePlus: w najbliższym czasie nie pokażemy składanego smartfona

Firma nie zmienia zdania. W lutym pisaliśmy, że OnePlus w najbliższej przyszłości nie planuje poszerzenia swojej oferty o smartfona ze składanym wyświetlaczem. Pete Lau, dyrektor generalny przedsiębiorstwa, ujawnił wtedy, że tego typu urządzenia są po prostu zbyt drogie w produkcji.

Niektórzy jednak mięli nadzieję, że zarząd OnePlusa zmieni decyzję, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że zginany sprzęt wprowadzą do swojej oferty nie tylko tacy giganci jak Samsung czy Huawei, ale także mniej popularni producenci pokroju Xiaomu czy Motoroli. Teraz wiemy jednak, że do niczego takiego raczej nie dojdzie. Pete Lau potwierdził właśnie, że firma nie planuje obecnie konstrukcji pokroju Mate'a X. Jego zdaniem smartfony ze składanymi panelami nie różnię się obecnie tak bardzo od zwykłych telefonów, żeby producent koniecznie musiał wprowadzić taki model do swojego portfolio. Lau zauważył jednak, że w tego typu konstrukcjach drzemie spory potencjał.

Co ciekawe, OnePlus, zamiast zginanego smartfona, ma w planach pokazać swój... telewizor. Sprzęt ma bazować na mechanizmach sztucznej inteligencji, ale obecnie trudno powiedzieć, czym dokładnie będzie on różnił się od odbiorników smart TV promowanych przez np. Samsunga.

Źródło: oneplus, opracowanie własne