Bartosz Czechowicz | 14 kwietnia 2019, 23:29

Twitch ma już swoją pierwszą, autorską grę!

Firma próbuje swoich sił jako deweloper. Twitch, prawdopodobnie najpopularniejszy serwis strumieniujący materiały wideo z gier, ma swoją pierwszą, autorską produkcję. Zdziwi się jednak ten, kto po platformie spodziewał się tytułu typu AAA.

Pierwsza gra Twitcha to... aplikacja do karaoke. Program nosi nazwę Twitch Sings i jest za darmo dostępny na stronie sings.twitch.tv. Firma zapowiada, że wprowadzi do gry katalog piosenek składający się z tysięcy klasyków karaoke, a sama lista utworów będzie aktualizowana co tydzień. Twitch Sings oczywiście pozwala na streamowanie zabawy na żywo (odpowiednia funkcja nazywa się Go Live), natomiast do dzielenia się materiałem z zabawy ze znajomymi dodatkowo zachęcają doping emotikonami, wirtualne owacje oraz możliwość głosowania w sprawie wyboru następnych kawałków do zaśpiewania. Dodatkowo można stworzyć własny awatar oraz śpiewać z innymi internautami.

Czy Twitch Sings zdobędzie sporą popularność? Prawdopodobnie tak. Dużo osób z pewnością zastanawia się jednak, czy firma w przyszłości wprowadzi do swojej oferty kolejne gry. Cóż, byłbym bardzo zdziwiony, gdyby do tego nie doszło, ale osobiście nie spodziewałbym się, że Twitch w najbliższym czasie zaoferuje nam jakąkolwiek "dużą" produkcję.

Źródło: opracowanie własne