Adrian Kotowski | 15 kwietnia 2019, 19:49

AMD Navi może zadebiutować na E3 2019

Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. Redaktorzy TweakTown podają, że rodzina Navi zostanie zapowiedziana w czasie trwania targów E3 2019. Dla AMD ma być to świetna okazja do zareklamowania swojego sprzętu wśród graczy, którzy cały czas czekają na jakąś alternatywę dla kart z rodziny Turing. Miejmy nadzieję, że otrzymamy konkurencyjny produkt, a plotki o problemach z Navi, które pojawiały się w ostatnim czasie, były fałszywe.

Na wstępie musimy zaznaczyć, że informacja serwisu TweakTown nie została w żaden sposób potwierdzona, więc należy do niej podjeść z odpowiednim dystansem. Redaktorzy tego portalu wielokrotnie mylili się co do danych na temat kart graficznych, choć równie często prezentowali sprawdzone wiadomości. Należy mieć to na uwadze przed zapoznaniem się z newsem. Co do samej plotki, to według niej rodzina Navi zostanie ujawniona podczas targów E3 2019. Impreza ma potrwać od 11 do 13 czerwca, ale konferencje i pokazy z nią związane wystartują już kilka dni wcześniej.

AMD Navi

Premiera sprzętu na takiej imprezie nie byłaby niczym szczególnie zaskakującym, bo AMD już wcześniej ogłaszało na E3 swoje nowe produkty. Tak było choćby w 2016 roku z serią Polaris, czy rok później z Threadripperami 1. generacji. To sprawia, że szansa na prezentację Navi podczas największych targów gier jest naprawdę bardzo duża. Z drugiej jednak strony, czerwoni potwierdzili już swoje wystąpienie na Computex 2019, który odbywa się kilkanaście dni wcześniej. To właśnie tam powinny zostać pokazane Ryzeny 3000, a przy okazji AMD mogłoby uchylić rąbka tajemnicy na temat swoich nowych GPU.

Trzeba też pamiętać, że zapowiedź to jedno, a sklepowa premiera to zupełnie inna kwestia. Według TweakTown, karty z rodziny Navi pojawią się w sprzedaży 7 lipca tego roku, a sama data ma nawiązywać do procesu technologicznego 7 nm. Problem w tym, że wspomniany dzień to niedziela, a trudno sobie przypomnieć, by jakimikolwiek producent CPU i GPU wprowadzał swój sprzęt do sklepów w ostatnim dniu tygodnia, który jest na dodatek dniem wolnym od pracy. Może tym razem AMD zaryzykuje, choć i tak byłoby to bardzo dziwne.

Sprawdź cenę karty Radeon RX 590

Źródło: TweakTown