Bartosz Woldański | 16 czerwca 2015, 09:15

E3 2015 – relacja z konferencji i najciekawsze aktualności

E3 – najważniejsze targi gier wideo

E3 2015 (ang. Electronic Entertainment Expo) zapowiada się na najatrakcyjniejsze targi gier wideo od lat. Duża w tym zasługa tuzów branży, którzy przyczynili się do wydłużenia względem ubiegłego roku listy konferencji. W tym roku bowiem do Microsoftu, Electronic Arts, Ubisoftu, Sony i Nintendo dołączą również Bethesda i Square Enix. Co prawda na targach mówi się przede wszystkim o grach konsolowych (mimo że wiele z nich wychodzi także na komputery osobiste), to tym razem postanowiono ten stan rzeczy zmienić za sprawą specjalnej konferencji PC Gaming Show, zorganizowanej przez serwis PC Gamer i firmę AMD, która zapowie na E3 2015 nowe karty graficzne Radeon. Postanowiliśmy, tak jak przed rokiem, zebrać w jednym miejscu najważniejsze aktualności i zrelacjonowane konferencje, obfitujące w zwiastuny. 

Targi E3 2015 to wydarzenie, którego wyczekuje i ogląda na żywo wielu graczy z całego świata. Choć właściwa część imprezy potrwa od 16 do 18 czerwca, to już w przeddzień targów odbędą się, zgodnie z tradycją, pierwsze prezentacje w wykonaniu wybranych wydawców gier, które są transmitowane przez takie serwisy, jak YouTube czy Twitch.tv, więc każdy zainteresowany może śledzić na bieżąco, co takiego dzieje się w Los Angeles. A w tym roku będzie działo się naprawdę wiele! Atmosfera jeszcze przed rozpoczęciem imprezy była podgrzewana przez niektórych deweloperów, ale najlepsze dopiero przed nami.

Każdy z gigantów branży gier wideo będzie miał się czym pochwalić. Bethesda zaprezentuje nowego Dooma, który ma być tzw. restartem serii, zapowiedzianego już Fallouta 4 oraz najprawdopodobniej Dishonored II. Microsoft ma pokazać m.in. nowe Gears of War, Forzę Motorsport 6, Halo 5 i Rise of the Tomb Raider, a Sony, czyli jego największy konkurent, zabierze ze sobą Uncharted 4: A Thief’s End, Horizon (nową grę studia Guerilla Games, twórców Killzone) i możliwe, że także Gran Turismo 7, tytuł Quantic Dream (autorzy Heavy Rain) oraz projekt-widmo, czyli The Last Guardian.

E3 2015 – harmonogram konferencji i nasze oczekiwania

Nie gorzej zapowiadają się też pozostałe konferencje. Electronic Arts spróbuje porwać serca graczy nowym Mass Effectem, Star Wars Battlefront, Mirror’s Edge Catalyst czy rebootem Need for Speed, a Ubisoft – poza oczywistościami pokroju Assassin’s Creed: Syndicate i The Division – szykuje tytuł-niespodziankę. Co nią będzie? Watch_Dogs 2? Kolejny Prince of Persia? Może nowa marka? Przekonamy się o tym 16 czerwca po północy.

Nintendo co prawda nie ma zbyt wielkiego grona miłośników w naszym kraju, ale zeszłoroczna prezentacja wywoła sporo emocji, a praktycznie każda serwowana przez nich gra gwarantuje co najmniej dobrą, a zazwyczaj świetną porcję rozrywki, choć nie jest ona przeznaczona dla każdego. Czarnym koniem wśród organizatorów konferencji może być Square Enix, które pokaże rozgrywkę z Deus Ex: Mankind Divided i Just Cause 3 oraz jest szansa na ujrzenie nowego Hitmana!

PC Gaming Show, które zamyka listę konferencji, poruszy najprawdopodobniej więcej tematów okołogrowych i sprzętowych, do których zaliczają się m.in. DirectX 12, Windows 10 „dla graczy” oraz nowa seria kart graficznych Radeon.

Oto lista konferencji z uwzględnieniem godzin czasu polskiego:

Poniedziałek (15 czerwca):

  • 4:00 – konferencja firmy Bethesda
  • 18:30 – konferencja firmy Microsoft
  • 22:00 – konferencja firmy Electronic Arts

Wtorek (16 czerwca):

  • 0:00 – konferencja firmy Ubisoft
  • 3:00 – konferencja firmy Sony
  • 18:00 – konferencja firmy Nintendo
  • 19:00 – konferencja firmy Square Enix

Środa (17 czerwca):

  • 3:00 – konferencja PC Gaming Show

Zapraszamy do wspólnego śledzenia targów E3 2015! Poniżej zamieściliśmy dla Was najważniejsze publikacje na PCLab.pl i gry.onet.pl z targów w Los Angeles – lista ta będzie aktualizowana na bieżąco.

Najgorętsze aktualności w ramach targów E3 2015:

Najgorętsze aktualności przed targami E3 2015: