Bartosz Woldański | 4 sierpnia 2015, 14:29

Gamescom 2015 - relacja z konferencji i podsumowanie targów

Gamescom - największe w Europie targi dla graczy

Targi gamescom 2015 to wydarzenie, wobec którego wielu graczy nie może przejść obojętnie. Jest to doskonałe miejsce do zapowiedzi i prezentacji nowych gier. W tegorocznej edycji również będziemy mieli do czynienia z trzema konferencjami: Microsoftu, Electronic Arts oraz Blizzard Entertainment. Ta ostatnia firma zastąpi koncern Sony, który najwidoczniej pokazał to, co miał do pokazania w najbliższym czasie, na targach E3. Na brak nowości jednak nie będzie można narzekać: Quantum Break, Scalebound, Crackdown, Mafia III, Elex. A to tylko wybrane gry, które pojawią się na gamescomie 2015. Oglądaj z nami konferencje prasowe oraz śledź najciekawsze aktualności.  

Gamescom 2014 - tak wyglądała zeszłoroczna edycja targów

Choć targi gamescom dzielą od E3 w Los Angeles zaledwie dwa miesiące, to producenci i wydawcy tak ułożyli swoje plany, że wydarzenie w Kolonii nie będzie tylko powtórką z rozrywki. W związku z tym uczestnicy niemieckich targów mogą liczyć na nowości, których istnienia nie potwierdzono na czerwcowych targach w Mieście Aniołów. Nowości takie, jak Mafia III (od nowego studia Hangar 13), kolejny dodatek do World of Warcraft czy Elex (RPG twórców Gothica i Risena). 

Co więcej, gamescom 2015 to również nowe szczegóły na temat pokazywanych wcześniej gier. Na gamescomie 2015 zobaczymy więc w akcji X-Winga w Star Wars Battlefront, pierwszy zapis rozgrywki z Mirror's Edge Catalyst, a także nowe materiały wideo z m.in. Need for Speed, Quantum Break, Rise of the Tomb Raider, Deus Ex: Mankind Divided i wielu innych tytułów. Na brak emocji nie będzie można narzekać.

Gamescom 2015 - nasze oczekiwania

Czymże byłyby targi gamescom 2015 bez konferencji kluczowych "graczy" w tej branży. Ubolewamy, co prawda, nad brakiem Sony (produkcje, takie jak Horizon: Zero Dawn, wydawane pod ich szyldem pojawią się na stoiskach), ale zastępstwo jest nie byle jakie. Gry firmy Blizzard Entertainment mają w końcu miliony fanów na całym świecie.

Oto harmonogram konferencji w ramach targów gamescom 2015:

  • Konferencja Microsoftu – wtorek (4 sierpnia) o godz. 16:00
  • Konferencja Electronic Arts – środa (5 sierpnia) o godz. 10:00
  • Konferencja Blizzard Entertainment – środa (5 sierpnia) o godz. 12:00

Przy czym warto wspomnieć o tym, że ostatnia konferencja nie będzie transmitowana, ale Blizzard przygotował dwa odrębne wydarzenia i to drugie, dotyczące dodatku do World of Warcraft, będzie  z kolei streamowane na żywo. Początek zaplanowano na 6 sierpnia o godz. 18:00. Osobną, mniej znaczącą konferencję ma mieć także... Call of Duty (5 sierpnia o godz. 19:00), ale nie spodziewamy się na niej zbyt wielu wartych uwagi informacji. 

Targi gamescom 2015 to nie tylko konferencje, bo te są tylko wstępem, ale również liczne aktualności i zwiastuny. Najciekawsze zbierzemy dla Was w tym miejscu - poniższa lista będzie uzupełniania na bieżąco.

Najciekawsze aktualności w ramach targów gamescom 2015: 

Najciekawsze aktualności przed targami gamescom 2015: