Mateusz Jagiełło | 27 października 2014, 11:47

LG G4

LG G4 to nadchodzący przestawiciel linii topowych smartfonów koreańskiego producenta. LG G2 oraz LG G3 były bardzo udanymi smartfonami, a teraz firma chce jeszcze bardziej podwyższyć poprzeczkę. Obecne spekulacje i doniesienia wspominają między innymi o ekranie pokrytym szafirem, Snapdragonie 810, aparacie 20,7 MP oraz Androidzie 5.0 Lollipop. Premiera LG G4 zaplanowana jest na maj 2015, więc do tego czasu zapewne jeszcze wiele może ulec zmianie. Zapraszamy do przeglądu informacji  i plotek dotyczących LG G4.

LG G4 - data premiery i cena

LG G4 ma zadebiutować w maju 2015 roku. Brzmi prawdopodobnie, gdyż byłoby to rok po premierze G3. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana, ale spodziewamy się, że LG postara się wycenić swojego flagowca trochę niżej, niż modele konkurencji. Niższa cena jest jednym z powodów, dla których użytkownicy przesiadali się na poprzednie modele LG.

LG G4

Specyfikacja LG G4

Budowa

Jedną z większych zalet LG G3 była budowa. Użyte materiały były wysokiej jakości, a poszczególne elementy dobrze ze sobą spasowane. Co najmniej tego samego oczekujemy po jego następcy. Na razie dostępne są jedynie nieoficjalne wizualizacje. Bazują one mocno na poprzednich smartfonach LG i choć prawdopodobnie nie oddają rzeczywistego wyglądu G4, po przejrzeniu wszystkich zamieszczonych w tym artykule, powinniście mieć już wyobrażenie kierunku, w jakim podążają projektanci.

Jeśli sugerować się obecnymi trendami rynkowymi, LG może postawić na wodoodporność. Co prawda G3 także nieźle znosił kontakt z wodą, ale nie był on oficjalnie certyfikowany pod tym kątem.

Ciekawe, czy w LG G4 uda si euniknąć problemów z odprowadzaniem ciepła, które znacznie obniżyły realną wydajność poprzedników. Potężny na papierze procesor spowalniający pracę po 2 minutach użytkowania to nie jest coś, co chcielibyśmy zobaczyć w nowym flagowcu LG...

LG G4

Ekran

Zagraniczne protale donoszą, że ekran LG G4 może być pokryty warstwą szafirowego szkła. Cechuje się ona znacznie wyższą odpownością mechaniczną niż popularne Gorilla Glass. Jednak jak dotąd żaden producent nie wprowadził tej innowacji na masową skalę. Należy do tych doniesień podejść z pewną dozą rezerwy, gdyż wszyscy chyba pamiętamy, jak skończyła się przygoda Apple z szafirem.

Inną panującą obecnie na rynku urządzeń mobilnych modą są duże przekątne ekranu. LG raczej nie wyłamie się z tego trendu. Najnowsze doniesienia mówią o ekranie o przekątnej długości 5,7 cala. To oczywiście dość sporo, ale nie należy spodziewać się niczego poniżej 5 cali.

LG G4

Aparat i multimedia

Niektóre źródła donoszą, że tylny aparat LG G4 powinien mieć 15/16 megapikseli, a przedni 5,1 MP. Z kolei inne portale podają, że aparat z tyłu ma mieć aż 20,7 MP - prawdopodobnie doskonały sensor Sony Exmor, dostępny m.in. w serii smartfonów Xperia Z. Oczywiście, im więcej, tym lepiej. Jak tylko pojawią się jakieś potwierdzone informacje, możecie być pewni, że przeczytacie o nich nałamach PCLaba.

Wydajność i oprogramowanie

Sercem LG G4 ma być ponoć potężny układ Snapdragon 810, co ważne jest on 64-bitowy. Wpisuje się to w kolejny już kierunek, w jakim podąża ostatnio branża. Część analityków twierdzi jednak, że smartfon będzie wyposażony w układ Snapdragon 808 lub 805. Źródła z Francji donoszą, że ilość pamięci RAM ma wynosić 4 GB.

Smartfon LG ma pracować pod kontrolą systemu Android, oczywiście w wersji 5.0 Lollipop. Spodziewamy się także kolejnej inkarnacji autorskiej nakładki LG, wzbogaconej o nowe funkcje oraz z odświeżonym wyglądem. Szczegółowy opis Androida 5.0 znajdziecie w naszym artykule.

Mocne podzespoły pociągają za sobą oczywiście zapotrzebowanie na energię. W internecie krążą informacje, jakoby bateria LG G4 miała 3500 lub 4000 mAh.

LG G4

Nasza opinia

Jak na razie nie znamy jeszcze pełnej specyfikacji LG G4, ale jeśli krążące w Sieci spekulacje się potwierdzą, to faktycznie będziemy mieli do czynienia ze świetnym smartfonem. Będziemy na bieżąco uaktualniać ten tekst, kiedy tylko pojawią się nowe informacje o tym gadżecie.

Zdjęcia pochodzą z serwisów phonesreview.co.uk oraz maxigadget.